Pomoc & Návody

Skôr ako sa obrátite na našich adminov, presvedčte sa, či nenájdete odpoveď v jednom z našich návodov.

Videá

Nejde mi zvuk ale obraz áno

Tento problém sme zaznamenávali len od užívateľov, ktorí používajú internetový prehliadač Mozilla Firefox.

Preto môžete, ale aj nemusíte byť jedným z tých, ktorým Mozilla moc dobre nefunguje. Na tento problém nemáme žiadne technické riešenie. Preto treba používať iný prehliadač, najlepšie Google Chrome.

Video mi seká a je posunutý obraz

Pri sledovaní videí od zdroju Openload, môžete naraziť na rôzne typy sekania videí. Prvá a zároveň najčastejšia príčina sekania videí je slabý/pomalý internet. Rýchlost internetu si môžete zistiť tu: www.speedtest.net. – minimálna rýchlosť internetu na neprerušované sledovanie videí zo zdroju Openload je ~4mbit/s sťahovanie (download). – viac než optimálna rýchlosť internetu je ~15mbit/s sťahovanie (download). Každý má k týmto zdrojom iné pripojenie a preto je najlepšie, ak si to otestujete priamo na ich stránke, kde majú tiež merač rýchlosti internetu: openload.co/speedtest

Ďalšie typy sekania môžu byť zapríčiňované rôznymi internetovými prehliadačmi, najproblémovejší je Mozilla Firefox. Práve preto je najlepšie, ak budete používať prehliadač Google Chrome.

Namiesto videa mi zobrazuje len prázdnu bielu plochu, čím to je ?

1. Otvorte tento odkaz: https://openload.co

2. Na odkaze by sa Vám mala otvoriť biela stránka s textom a Captcha overením. Na to len jednoducho kliknete a potvrdíte, že “nie ste robot“. Potom sa už môžete vrátiť na tvserialy a videá sa Vám budú opäť zobrazovať.

Titulky

Kto prekladá titulky ?

My titulky neprekladáme a nemáme žiadny prekladateľský tím. Nehľadáme ani žiadnych ľudí na prekladanie tituliek.

Titulky prekladajú slovenské a české stránky/portály, ktoré majú svojich vyhradených prekladateľov. Titulky sú voľne dostupné verejnosti a zadarmo. Titulky pridávame z nasledovných zdrojov:  addic7ed.com (anglické), edna.cz, serialzone.cz, titulky,com. comicbox.eu, tvguru.cz, nextweek.cz, cwzone.cz.

Kedy budú titulky hotové ?

Ako sme už spomínali, my titulky neprekladáme. Robia ich ľudia na českých/slovenských portáloch. Väčšinou to robia zadarmo a preto by sme mali byť vdační, že to vôbec robia. Prekladatelia často dávajú do poznámok tituliek, ktoré práve prekladajú, rôzne info kedy asi budú hotové. Stačí iba sledovať ich stránky.

Ako zapnem titulky ?

Zdroj Openload zapína titulky automatický. V prípade, že by to tak nebolo sme si pripravili menší „vizuál“ ako si titulky zapnúť alebo upraviť. Openload ponúka možnosť upraviť dizajn tituliek, kliknutím na Captions settings upravíte farbu textu, farba pozadia, veľkosť a font.
Samotné titulky zapnete prejdením kurzora na tlačítko CC, kde si môžete vybrať či už české alebo anglické ( ak tam sú ) prípadne slovenské

 

Dabing

I am text block. Click edit button to change this text.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar.

 

Reklamy

Video mi otvára viac reklám ako by malo (2)

Na našej stránke sa vždy pred spustením videa otvoria 2 reklamy. Ak Vám ich otvára viac, máte jeden z nasledujúcich problémov:

1. Vírus v PC – Existujú vírusy, ktoré si na webstránky rozmiestnia reklamy, či už bannery alebo vyskakovacie reklamy, podobné tým vo videách na našej stránke. V niektorých prípadoch sa môže stať, že prídeš na stránku a máš tam 18 reklamných bannerov prekrývajúcich obsah stránky a nič nie je vidieť. Takisto tieto vírusy dokážu do videa vložíť ďalšie vyskakovacie reklamy a ich počet sa aj strojnásobí. Preto si treba v dnešnej dobe už zaobstarať antivirus.

2. Nechcený doplnok v prehliadači – S týmto sa stretávame aj osobne. Niektoré doplnky v prehliadači sa chovajú ako vírusy a dokážu spôsobiť to isté. Preto si do prehliadača treba inštalovať len overené doplnky, v prípade škodlivého doplnku ho treba odinštalovať.

3. Vypnúte/Zakázané cookie – Niektorí užívatelia majú z neznámeho dôvodu v prehliadači vypnuté/zakázané súbory cookie, ktoré majú na starosti aj to, aby sa Vám otvoril stanovený počet reklám, v našom prípade 2. V nastaveniach prehliadača si ich treba jednoducho zapnúť. Nižšie nájdete odkazy na návody pre základné prehliadače.

Google Chrome
Mozila Firefox
Opera
Microsoft Edge

Chybové hlášky

“Tento obsah sa nedá zobraziť“

Toto oznámenie sa na mieste videa zobrazí len v tom prípade, ak sa užívateľ nachádza mimo Slovenskej Republiky, Českej republiky a Rakúska
Už čoskoro bude možné sledovať z viacerých krajín.

Jedná sa o blokovanie prístupu k videám zo zahraničia. Na toto bezpečnostné opatrenie neponúkame žiadne odblokovanie našim systémom, ani registráciou/platbou. V prípade záujmu o pokračovanie v sledovaní seriálov na našej stránke máte možnosť použiť VPN tooltip, či už platené alebo zdarma, práve tento program/doplnok Vám umožní zmeniť IP adresu na inú krajinu, ktorá nie je zablokovaná.

Nežijem v žiadnej z vyššie spomenutých zablokovaných krajín, no aj napriek tomu sa mi zobrazuje toto oznámenie.

V tomto prípade existujú 2 veľmi časté dôvody, ktoré zapríčiňujú zobrazovanie tejto chyby.

  1. Prehliadač Opera – Opera a jej funkcia Turbo má v sebe zabudované a neustále zapnuté VPN, práve to je vinníkom tohto problému. VPN alebo celým názvom Virtual Private Network spôsobuje zmenu IP adresy, čo znamená, že všetky stránky otvorené v tomto prehliadači navštevujete z inej krajiny, keďže Opera Turbo obsahuje francúzsku IP adresu, ktorá je na zozname zablokovaných krajín. Jednoducho stačí používať iný prehliadač, alebo vypnúť funkciu Turbo.
  2. Prehliadač Google Chrome na Android zariadeniach – Google vydal aktualizáciu na Google Chrome pre Android zariadenia, od ktorej je defaultne zapnutá funkcia Šetrič dát (anglicky Data Saver), s touto funkciou je skombinovaný Proxy/VPN doplnok, ktorý v tomto prípade mení IP adresu na americkú (opäť nami zablokovaná krajina) Túto funkciu treba jednoducho vypnúť v nastaveniach Google Chrome a videá sa budú opäť zobrazovať.

“We are sorry but we can‘t find the file you are looking for.“

Zobrazenie tohto oznámenia môže predstavovať niekoľko problémov a bude najlepšie, keď nám napíšete. No ešte predtým si prečítajte možné príčiny:

1. Môže ísť len o nejaký menší “bug“. Ak tento oznam zbadáte na nejakej epizóde, skúste obnoviť stránku stlačením klávesy  F5

2. Môže sa jednať o výpadok serverov zo strany Openloadu. Vtedy neostáva nič iné ako počkať, kým si dajú všetko do poriadku

3. Ak Vám iné epizódy fungujú ale pri niektorých zobrazuje spomínanú hlášku, napíšte nám cez kontaktný formulár a my sa pokúsime problém čo najskôr opraviť

“The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.“

Dosť častá chyba, ktorej predchádza množstvo príčin.
1. Zdroje môžu mať krátky výpadok, stačí počkať pár minút do vyriešenia problému.

2. Video môže byť poškodené, v tomto prípade nám stačí napísať cez kontaktný formulár My to skontrolujeme a video prípadne vymeníme.

3. Zobrazovanie tejto chyby môže spôsobovať Antivírus alebo Windows Firewall. Programy treba dočasne vypnúť, vďaka tomu zistíte, či sa problém vyriešil.

4. Zastaralý OS (Operačný systém), ktorému chýbajú niektoré funkcie a doplnky potrebné na prehrávanie videí z týchto zdrojov. Najčastejšie problémy sú s Windows XP.

5. Chýbajúci/vypnutý plugin v prehliadači Google Chrome potrebný na prehrávanie videí v HTML5 prehrvačoch –Widevine Content Decryption Module. K pluginu a prípadnému spusteniu sa dostanete tak, že do URL adresára napíšete chrome://plugins/ a stlačíš   Enter

6. Zastaralý Firmware v routeri, ktorý treba aktualizovať. Pokyny nájdete na krabici od routra alebo v priložených papieroch.

“A network error caused the media download to fail part-way.“

Veľmi zriedkavý problém, na ktorý neexistuje fixné riešenie. Ak sa stretnete s touto chybou, môže sa jednať o jeden z nižšie spomenutých bodov:

1. Zdroj mal výpadok, ktorý prerušil spojenie so serverom a Vám to vyplo video. V tomto prípade stačí, ak len obnovíte stránku.

2. Váš internet mení IP adresy počas toho ako sledujete video, kvôli tomu sa taktiež preruší spojenie a video vypne. Toto je čiste problém poskytovateľa internetu, len oni Vám s tým budú vedieť pomôcť, takže ich treba kontaktovať.

3. Ak používate VPN, Proxy alebo iné riešenie na anonymné prezeranie internetu a náhodou službe, ktorú používate padne server, video sa vypne a vypíše túto chybu, pretože sa Vám počas sledovania zmenila IP adresa.

Adblock

I am text block. Click edit button to change this text.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar.